Karesi´nin En Hızlıları Seçildi

  Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi kapsamında Karesi İlçe Spor Şenlikleri Atletizm ilçe final müsabakaları ilçemiz ilkokul ve ortaokullarında eğitim gören 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 doğumlu yaklaşık 250 öğrencimizin katılımıyla İsmail Akçay Atletizm Pistinde gerçekleştirildi.

Matematikle Oynuyorum- Resfebe Yarışması

 BENGİ Projesi kapsamında, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bütün ortaokullarda eğitim gören 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik, Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu Matematik Öğretmeni Beyhan KARTAL tarafından, Karesi Kaymakamlığımız, Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Matematik Topluluğu tarafından desteklenen Matematikle Oynuyorum Resfebe Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı Karesi AVM Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Karesi Spor Şenlikleri Devam Ediyor

 Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında Karesi Spor Şenlikleri-Masa Tenisi Müsabakaları Rahmi Kula Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda başladı. Farklı okullardan çok sayıda sporcumuzun katıldığı müsabakaların açılışına, Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem ÖZALP, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Ali ŞAHİN, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Sakarya İlkokulu Ağaç Dikme Etkinliği

 Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ersen AKSOY ile birlikte Sakarya İlkokulu, öğretmen, öğrenci ve velilerinin Orman Haftası münasebetiyle organize ettiği fidan dikme etkinliğine katıldı.

Şule Yüksel Şenler Okuma Etkinliği

 İlçemiz Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Vali Sayın Ersin YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sami GÜNNÜ, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile BENGİ projesi kapsamında okuma etkinliği gerçekleştirildi.