Sakarya İlkokulunda Okuma Etkinliği

 Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem ÖZALP ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim ALTINEL ile birlikte BENGİ Projesi kapsamında Sakarya İlkokulunda okuma etkinliğine katıldı.

Öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret edip onlarla sohbet Kaymakamımız; “ Geleceği şekillendirecek olan siz öğrenciler bizim için çok değerlisiniz. Çünkü; sizler geleceğin doktorları, öğretmenleri, mühendisleri, bürokratları, bilim insanları, ’yaşam mimarları’ sınız. Öğrenciliği olması gereken şekliyle, hakkını vererek yaşayın. Her zaman sorumluluklarınızın bilincinde ve farkında olarak hareket edin. Çevreye karşı duyarlı olmak, büyüklerine karşı saygılı davranmak, öğrenciliğin hakkını vermek, kitap okuma alışkanlığını kazanmak, önce iyi insan ve sonra işini en iyi yapan insan olmak mutlaka sorumluluk dairenizin içinde yer alsın. Bunların yanı sıra sanata, spora, kültürel yaşama, toplumsal hayata dair bir bakış açınız ve uğraşınız olsun. Toplumsal sorunlarla ve ihtiyaçlarla alakadar olun ve çözme gayretinde olan bir anlayışa sahip olun” dedi.

 
İdareci  ve öğretmenlerle de bir araya gelen Kaymakamımız, eğitimde niteliğin geliştirilmesi, kalitenin arttırılması hususlarında istişarede bulundu.
    

Yazdır   e-Posta