Fatih Ortaokulunda Okuma Etkinliği

 Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ ile birlikte BENGİ Projesi kapsamında Fatih Ortaokulunda okuma etkinliğine katıldı.

Kaymakamımız etkinliğin ardından öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerden zihinlerinde yerine getirdikleri ve getirmedikleri sorumluluklar diye iki çember oluşturmalarını isteyen Kaymakamımız, bu iki çemberin muhasebesini iyi yapmalarını ve yerine getirdikleri sorumluklarını çoğaltmalarını söyledi ve yaptıklarınız sizi iyiye, doğruya, güzele ulaştırır, yapmadıklarınız ise hayatınızda sorun olur dedi. Öğrencinin, öğrendiklerini ilim olarak öğrenmesi gerektiğinin altını çizen Kaymakamımız, sonrasında ne sormuşlar, nasıl sormuşlar kısmının çok mühim olmayacağını, aslolanın öğrenmek olduğunu vurguladı. Okuma alışkanlığımızın istenilen düzeyde olmaması sebebiyle hem toplum olarak hem de öğrenciler olarak zor öğrenen bir yapıya sahip olduğumuzu belirten Kaymakamımız, anlamadan ve kavramadan yana sıkıntılar yaşadığımızı, bunun da öğrenmeyi zorlaştırdığını, bu meseleyi çözmenin en etkili yolunun okuma alışkanlığını kazanmak olduğunu ifade etti. Öğrencilere kitap okumayı alışkanlık haline getirmenin ehemmiyetine dikkat çeken Kaymakamımız, öğrencilerin her zaman okumalarını fakat, şaşmaz vakit olan uykuya gittiklerinde her gün mutlaka en az 30 sayfa kitap okumalarını tavsiye etti.
 
İdareci ve öğretmenlerle de bir araya gelen Kaymakamımız, eğitim-öğretimde değişim, gelişim, yenilenme hususlarında istişarede bulundu.
    

Yazdır   e-Posta