Üçpınar Okulu Okuma Etkinliği

 Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ ile birlikte Üçpınar İlk ve Ortaokulunda okuma etkinliğine katıldı.

Okuma etkinliğinin ardından öğrencilik ve sorumluluk kavramları üzerine sohbet gerçekleştiren Kaymakamımız, öğrencilerin bir ülkenin geleceği olduğunu, bu yönüyle onların eğitimine, öğretimine, gelişimine çok önem verdiklerini söyledi. Öğrencilerden zihinlerinde sorumlu olup yaptıkları ve sorumlu olup da yapmadıkları diye iki çember çizip içlerini doldurmalarını isteyen Kaymakamımız, bu iki çemberin muhasebesini iyi yapmalarını ve sorumlu olup yaptıkları kısmının her zaman artarak devam eden bir seyirde olması gerektiğini ifade etti. Beyin donanım, akıl da yazılımdır diyen Kaymakamımız, aklı kullanmanın yolunun da öğrenmekten geçtiğini, öğrenmenin en etkili yönteminin ise okumak olduğunu, çünkü insanın, bildiklerinin en az %65’ini okuyarak öğrendiğini belirtti. İleride bir şeyleri değiştirmek, geliştirmek, yenilemek için öğrencilerin kitapla dost olmalarını tavsiye eden Kaymakamımız, her gün mutlaka okuyun fakat şaşmaz vakit olan uykuya gittiğinizde en az 30 sayfa kitap okuyun dedi.
 
Okuma etkinliğinin ardından Dünya Ormancılık Günü münasebetiyle okul bahçesinde ve çevresinde öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla belirlenen  yerlere fidanlar dikildi.
    

Yazdır   e-Posta