Spor Şenlikleri Badminton İle Devam Ediyor

  “Sporda Yetenek 10'la Gelecek” projesi kapsamında Karesi İlçesi Spor Şenlikleri –Badminton branşında müsabakalar Şehit Turgut Solak Spor Salonunda başladı.

Karesi İlçemizde öğrencilerimizde spor bilincinin yerleşmesi, milli ve manevi duyguların güçlenmesi, sağlıklı gençlerin yetiştirilmesi, dezavantajlı bölgelerde yaşayan ülkemizin umudu ve geleceği olan öğrencilerimizi, okul dışı zamanlarını bağımlılıktan, sanal ve zararlı ortamlardan uzak tutarak, spor salonlarında geçirmelerini sağlamak,  enerjilerini olumlu yönde kullanabilmeyi öğretmek ve branşlarında yetenekli öğrenciler tespit edilerek amatör ve profesyonel takımlara yönlendirilmeleri amacıyla,   Vali Ersin YAZICI’nın himayelerinde Karesi Kaymakamlığımız, Karesi Belediyesi, Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde “Sporda Yetenek 10'la Gelecek” projesi kapsamında Karesi İlçesi Spor Şenlikleri –Badminton branşında müsabakalar Şehit Turgut Solak Spor Salonunda başladı.

Kaymakamımız yapmış olduğu konuşmada;” Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde spor çok önemli bir yer teşkil ediyor. Çocukların mutlu anlarının artması oranında başarılarının da artacağına inanıyorum. Sosyal- sportif- sanatsal- kültürel faaliyetleri çocukların eğitiminde olmazsa olmaz olarak görüyoruz. Çocuklarımızda  spor kültürü oluşturmak, bunun da tabana yayılmasının sağlanarak yeteneklerini geliştirmek, çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, obezite ile mücadele etmek ve spor yapan sağlıklı nesiller yetiştirmek en büyük hedefimiz” dedi.

Yüzlerce öğrencimizin katılım gösterdiği turnuva çekişmeli mücadelelere sahne olurken, tüm sporculara katılımlarından dolayı teşekkür belgesi dağıtıldı ve dereceye giren öğrencilere madalyaları Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, İlçe Gençlik Spor Müdürü Adem ÖZALP ve Karesi Belediyesi Spor Müdürü Yahya AKDUMAN  tarafından verildi.

    

Yazdır   e-Posta