Karesi Spor Şenlikleri Devam Ediyor

 Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında Karesi Spor Şenlikleri-Masa Tenisi Müsabakaları Rahmi Kula Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda başladı. Farklı okullardan çok sayıda sporcumuzun katıldığı müsabakaların açılışına, Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem ÖZALP, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Ali ŞAHİN, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Açılışta  yaptığı konuşmada Kaymakamımız;” Çocuklarımız sosyal-sportif-sanatsal-kültürel faaliyetlerle ne kadar çok uğraşırsa başarılı olmaları da o oranda artacaktır. Çocuklarımızın en mutlu anları severek bir şeyler yaptıkları zamanlardır. Balıkesir Valimiz Ersin YAZICI’nın himayelerinde yürütülen Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında, biz Karesi Kaymakamlığı olarak çocuklarımızın mutlu anlarını çoğaltmak istiyoruz. Bu minvalde, yüzme, geleneksel okçuluk, tenis, voleybol, badminton, judo, karate… gibi 21 branşta çocuklarımıza imkanlar sunarak onların sağlıklı ve mutlu nesiller olarak yetişmelerine katkıda bulunmak istiyoruz, çünkü; geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza çok önem veriyoruz” dedi.
 
        Spor yaparken, kültürel-sanatsal faaliyetlerde bulunurken, diğer taraftan da insanın-insanlığın unutulmaması gerektiğini hatırlatan Kaymakamımız;  yardımlaşmayı, sevgiyi, saygıyı çoğaltmalı, ‘Önce İyi İnsan, Sonra İşini En İyi Yapan İnsan Olmalı’ amacını zihnimizde her daim diri tutmalıyız. Tüm bunların yanında olmazsa olmaz olan kitap okuma alışkanlığını da mutlaka kazanmalıyız. Bu vesileyle, Spor Şenliğimizin düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde katkı ve katılımlarından dolayı Karesi Belediyemize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze, Satranç Federasyonumuza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, eğitmenlerimize, velilerimize ve geleceğimiz olan öğrencilerimize çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum, dedi. 
    

Yazdır   e-Posta