Matematikle Oynuyorum- Resfebe Yarışması

 BENGİ Projesi kapsamında, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bütün ortaokullarda eğitim gören 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik, Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu Matematik Öğretmeni Beyhan KARTAL tarafından, Karesi Kaymakamlığımız, Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Matematik Topluluğu tarafından desteklenen Matematikle Oynuyorum Resfebe Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı Karesi AVM Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kelime ve kelime gruplarının, harf, sayı ve resimlerle temsil edilmesiyle oluşturulan, matematik dersine olan ilgiyi arttırıp farkındalık oluşturmak, öğrencilerin hayal dünyalarının ve becerilerinin gelişimine katkı sağlamak, zekayı aktif tutarak kavram öğrenmeyi kolaylaştırıp kalıcı hale getirmek, analitik düşünme becerisi kazandırmak, stratejik üretme kapasitesini arttırmak, algılama ve muhakeme kabiliyetini geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu arttırmak maksadıyla düzenlenen  Resfebe Yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışına Karesi Kaymakamımız Abdulkadir DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk TEKİN, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Refika TAŞ, BAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Sebahattin İKİKARDEŞ, BAÜ Matematik Eğitim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya GÜR, BAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden Prof. Dr. Fırat ATEŞ, idareci, öğretmen, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
        Ödül töreninde yaptığı konuşmada Kaymakamımız;” Bu proje, öğrenilen soyut bilgiyi somutlaştırması yönüyle çok çok önemli ve teknik olarak da gayet güzel. 25 okulumuzun katılımıyla kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi. Biz Karesi Kaymakamlığı olarak seneye ikincisini düzenleyerek Resfebe Yarışmasını gelenekselleştirmek niyetindeyiz. Başta öğretmenimiz Beyhan KARTAL’a olmak üzere, Karesi Belediyemize, Balıkesir Üniversitemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Balıkesir Üniversitesi Matematik Topluluğuna, okullarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize katkılarından ve katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyor, katılım gösteren ve derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.
 
        Dereceye giren öğrencilere madalya, katılım gösteren tüm öğrencilere ‘Katılım Belgesi’ verilirken, ilk üçe giren öğrencilere ise bisiklet hediye edildi. 
 
        Ödül töreninin ardından öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaların bulunduğu serginin açılışı gerçekleştirilerek, katılımcıların ilgi ve beğenisine sunuldu.
    

Yazdır   e-Posta